Сьогодні ми поговоримо про нашого незамінного друга, а якщо бути точніше - про рюкзак! Щодня він з нами за будь-яких обставин, так що самий час дізнатися про нього трохи більше! 

Розпочнемо з історії!

Вік першого відомого рюкзака - понад п'ять тисячоліть. У 1991 році на льодовику Симілаун в Ецтальські Альпах в Тіролі два німецькі туристи знайшли мумію тірольського крижаної людини або Еці. 45-річний господар заплічного мішка загинув в 3300 році до нашої ери. Лід зберіг і його речі, в їх числі каркас з ліщини - основа першого дійшов до нас «рюкзака».

Історія рюкзака, який ми всі знаємо, по суті, почалася в XX столітті.

Використовувати застібки-блискавки першим придумав ветеран американської 10-ої гірської дивізії Джеральд Каннінгем ще в 1938 році. Зручна застібка дозволила змінити форму рюкзака, ефективніше перерозподіляти вагу. Пізніше Каннінгем заснував власну компанію з виробництва туристичного спорядження.

Автором поясного ременя, що переносить частину навантаження на стегна, став в 1951 році каліфорнійський турист Дік Келти. Ідея прийшла, коли він випадково помістив ніжки каркаса в задні кишені брюк і зрозумів, наскільки так легше нести рюкзак. Дерев'яну раму Келти замінив на алюмінієву, що зробило конструкцію міцнішою і легше. Каркас, до речі, був в значній частині вшитий в тканину рюкзака.

Міські рюкзаки набули поширення в 70-і роки. Серед молоді пішла мода на легкі прості і квітчасті повсякденні заплічні сумки.

Потім тренд підхопили школярі. Ще в 80-ті роки багато з нас ходили на уроки з портфелями і їх модифікацією - шкільними ранцями. А вже в 90-і роки їх витіснили рюкзаки з синтетичної тканини з зручними застібками-блискавками. 

У нас на сайті ви знайдете безліч цікавих варіантів рюкзаків в різних колірних гаммах, які підійдуть абсолютно для кожного!